Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Відмінювання – досить специфічний процес. Загалом, здатність слова змінюватись за відмінками є граматичною категорією. Однак, й на лексичному рівні на слово відбувається певний вплив, як мінімум, тому, що слово стає частиною певного контексту і набуває нового відтінку значенням завдяки іншим словам, з якими звʼязується й узгоджується. Тому дуже важливо дійсно ефективно опрацювати дану тему. Ця вправа продовжує роботу над відмінюванням, однак, щоб дитина не знудилась, формат подання інформації у цьому завданні відрізняється від інших попередніх вправ як зовнішньо, так і за змістом. На екрані перед учнем міститься зображення кількох персонажів. Перше надає початкову форму слова. Другий герой задає певне відмінкове питання. Третій відповідає на нього, змінивши початкову форму згідно з правилами відмінювання. Однак, останнє слово є неповним – у ньому бракує тої морфеми, яка містить ядро граматичного значення, тому на ній відображається відмінювання. Йде мова про закінчення. Дитина має допомогти третьому персонажу не відставати від інших. Для цього учень має проаналізувати початкову форму слова (щоб зрозуміти морфемний склад іменника в називному відмінку, адже від цього залежить й те, які суфікси та закінчення використовуються при зміні слова), потім – звернути увагу на питання. Бажано, аби учень по питанню зрозумів, форму якого відмінка набуває іменник. Після цього учень підбирає таке закінчення, аби нова форма слова відповідала на це питання, переходячи у дану відмінкову форму. Після цього школяр проходить на наступний етап, де аналогічним чином треба опрацювати інше слово. Відмінкове питання теж буде новим.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.12
Змінюємо іменники за питанням
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися