Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

У будь-якого слова, яке належить до самостійних частин мови, окрім прислівника, є своя початкова форма. Чому «окрім прислівника»? Бо вони єдині з усіх самостійних частин мови не змінюються граматично і не мають жодної граматичної категорії, натомість маючи велику кількість різновидів за значенням. Початкова форма іменника – це слово, що має форму однини та називного відмінка. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься знаходити початкову форму іменника. На екрані перед дитиною міститься зображення кількох повітряних кульок. Всі вони різнокольорові, тож виглядає екран, певною мірою, навіть святково. На кожній кульці – своя словоформа. Корінь один, значення одне, загалом слово – одне й те саме. Відмінність між ними полягає у граматичних категоріях. Серед всіх них школяр має знайти іменник у початковій формі, тобто в називному відмінку однини. Для цього дитина аналізує кожну форму по черзі. Спочатку, якщо це потрібно, дитина задає до слова необхідні питання. Називаний відмінок відповідає на питання «що?» або «хто?», форма однини називає, звісно, лише один предмет. Коли школяр знаходить потрібну словоформу, то проходить на наступний етап до аналогічного випадку. З часом, рухаючись між етапами завдання, дитина поступово навчається знаходити початкову форму іменника «на око». У цьому може допомогти морфемний склад слова. Існують закінчення та навіть суфікси, характерні для родового, давального, знахідного, орудного, місцевого та кличного відмінків. Вчити їх на памʼять не має сенсу, адже дитина сама навчиться їх впізнавати, коли отримає певний практичний досвід – якраз такий, який пропонує це завдання.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
В.5
Знаходимо іменник в початковій формі
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися