Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Інфінітив – це неозначена форма дієслова, тобто така форма, що вважається початковою і якій не властиві різні граматичні категорії цієї частини мови, окрім виду. Це означає, що інфінітив може виражати завершену або незавершену дію, однак, він не належить ані до жодного часу, ані до жодної особи та числа. Тому неозначена форма дієслова якби відокремлюється від всіх інших, які складають свого роду систему форм слів, що належать до цієї частини мови. У ході виконання цього завдання дитина зрозуміє, що, не дивлячись на таку специфічну ізольованість, інфінітив залишається важливою частиною мовного процесу. Це відображається в тому, що неозначену форму часто можна зустріти у прислівʼях та приказках. Зрозуміти причину цього неважко. Прислівʼя та приказки є невідʼємною частиною фольклору – завжди актуальної народної мудрості, в лаконічності якої ми бачимо особливу виразність. Відповідно вони знаходяться поза часом відношень між обʼєктом та субʼєктом мовлення, а тому дія там часто описується саме за допомогою неозначеної форми дієслова. На екрані перед учнем на кожному етапі міститься зображення нового прислівʼя. Дитина уважно читає його, після чого знаходить й виділяє дієслова, вжиті у неозначеній формі. Коли учень це робить, то проходить на наступний етап до аналогічного завдання. Рухаючись між рівнями, школяр знайомиться з великим різноманіттям влучних та цікавих висловів, дізнається про те, як можна користуватись інфінітивом дієслова в мовленні, що такі словоформи передають та як їх сприймати. Кожен рівень вдало проілюстровано, що лише посилює цікавість дитини до виконання вправи.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
И.1
Знаходимо неозначену форму дієслова у прислів'ях та приказках
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися