Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Речення в межах одного тексту взаємоповʼязані. Цей звʼязок є смисловим – кожне речення, хоча й є завершеним повідомленням, доповнює та розкриває інше, а всі вони разом присвячені одній темі. При цьому цей звʼязок має досить конкретні способи вираження. Він виражається через сполучники, що, як відомо, звʼязують не лише слова, а й речення. Крім того, для звʼязку між реченнями служать і займенники. Якщо у одному реченні йде мова про обʼєкт, назва якого має форму чоловічого роду однини, то у наступному реченні замість цієї назви є слово «він» у тій чи іншій відмінниковій формі – таким чином вдається уникнути тавтології і водночас повʼязати ці дві фрази між собою. У ході виконання даного завдання дитина тренуватиметься у тому, щоб підбирати перше речення до тексту. На екрані перед учнем на кожному етапі завдання міститься новий неповний текст, у якому бракує якраз першого речення. Дитина читає його і розуміє, про що йде мова, адже решти речень цілком вистачає, щоб визначити тему твору. За допомогою інструментів звʼязку, що були перелічені вище, дитина розуміє, як саме має виглядати перше речення, наприклад, якого роду іменник, що грає роль підмета. Варіанти першого речення містять під текстом. Коли учень вибирає той, який вважає правильним, то вонозʼявляється на своєму місці. Дитина може оцінити своє рішення та зрозуміти, як з першим реченням повʼязані всі інші, та наскільки воно пасує за темою до цілого тексту. Після цього дитина проходить на наступний етап вправи, де треба виконати аналогічні дії.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Й.3
Починаємо текст
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися