Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Здебільшого значення слова залежить від того, які саме звуки (і відповідно, букви) входять до його складу та в якій послідовності вони розташовані. Проте в українській мові є набір слів, часто досить близьких з точки зору історичних звʼязків, які мають різне значенням, але пишуться вони повністю однаково. Пишуться, але не звучать, адже відрізняються вони за наголосом. У ході виконання цього завдання дитина працюватиме з такими цікавими та особливими випадками. На екрані перед учнем міститься два слова, між якими є лише одна відмінність, а саме – наголос, який впливає на звучання, а на письмі позначається рискою, що падає на наголошений голосний. До речі, наголос позначається на письмі досить рідко, і дитина має памʼятати, що розрізняти подібні  слова за значенням поза цим завданням доводиться за контекстом. Отже учень бачить два різні слова. Поряд з ними є два прикметники, кожен з яких підходить за значенням лише одному з них. Дитина має перенести слова відповідно до кожного з прикметників, аби утворити правильні за змістом і сенсом словосполученням. Що саме мається на увазі, дитина може бачити завдяки ілюстраціям, адже біля з кожним словосполученням є малюнок, на якому зображено це обʼєкт. Завдяки цій вправі дитина не лише краще розуміє значення наголосу для словотворення, а й те, як саме розрізняти слова, що подібні у всьому, окрім звучання. А для того, щоб дитина краще запамʼятала особливості звучання кожного зі слів, біля них завжди є спеціальні кнопки, натискання на які викличе запис правильного їх звукового відтворення.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
В.3
Розрізняємо слова за наголосом
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися