Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Літери є втіленням звуків на письмі, головним інструментом передачі фонетичного ряду у писемному мовленні. При цьому спосіб їхнього поєднання в українській мові є досить зручним: абсолютна більшість букв передають на письмі певний звук або його форми. Проте є виключення: букви, що означають не один, а кілька звуків. Важливо памʼятати, що ситуативно їхнє значення змінюється. В залежності від положення букви вона може позначати як один звук, так і два. У ході виконання цього завдання дитина познайомиться зі словами, де є такі особливі літери. На екрані перед учнем міститься набір слів. Дитина уважно вивчає їх та читає в голос. Важливо, що фонетичний компонент є головною підказкою – при читанні викривається наявність «прихованих» звуків, що входять до складу описаних вище особливих літер. Дитина читає по черзі кожне слово та визначає, чи є в ньому літери, що позначають два звуки. Важливо, що дивитись на слово треба ситуативно. Якщо в ньому є йотована голосна, не обовʼязково вона цього разу позначає і «й» і, власне, свій голосний звук. Наприклад, якщо перед нею є приголосний, то «й» переходить на нього та помʼякшує його, а йотована звучить просто як звичайна голосна. Наприклад, «сяйво» містить «я», проте через те, що «й» помʼякшує перший приголосний «с», при вимові від «я» залишається тільки голосний «а». Натомість, у слові «яблуко», оскільки йотований голосний є першим звуком, у ньому чітко звучить і голосний, і приголосний його компоненти. Отже дитина вибирає всі слова, де присутні букви, що позначають два звуки, після чого проходить на наступний етап завдання. Там буде новий подібний набір слів.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.12
Вибираємо слова, в яких є літери, що позначають два звуки
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися