Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Граматична категорія доконаності є цілком специфічною і характерною саме для дієслів. Вона означає, чи є описана дія завершеною, чи ні. Цікаво, що ця категорія не обовʼязково співпадає з родом, адже незавершеною може виявитись дія, яку виконували як у минулому, так і у теперішньому чи майбутньому. Власне, цю категорію можна також називати категорією завершеності, адже саме це вона означає. Проте це – лексична сторона питання. Граматично ж доконаність виражається у специфічних префіксах, які навіть відображаються в питаннях: «що робити?» (інфінітив недоконаного виду) і «що зробити?» (інфінітив доконаного виду). Отже, у ході виконання цього завдання дитина вивчатиме саме цю граматичну категорію дієслів. На екрані перед учнем міститься дві робочі зони, які зображено, як дві шкільні дошки. На першій є дієслово недоконаного виду, а на другій – доконаного, проте там воно є неповним. Дієслову, що означає завершену дію, бракує префікса, який би, власне, і передавав би доконаність. Дитина має його вписати. Важливо, що форм цього префікса є кілька, правила вживання його відрізняються в залежності від конкретного слова згідно з принципами милозвучності та комбінації морфем. Отже, дитина, користуючись власними знаннями про слова (наприклад, коли треба писати префікс «з-», а коли «за-» тощо), а також інтуїтивним розумінням того, які саме префікси підходять до певних слів, має самостійно вписати потрібний префікс у порожні клітини. Коли дитина це зробить, то пройде на наступний етап завдання, де треба буде виконати аналогічні дії з іншою парою дієслів.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Е.3
Завершуємо дію
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися