Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Хоча словосполучення – це цілісна мовна структура, кожне зі слів, які входять до його складу, залишаються самостійними, зберігаючи своє лексичне значення та узгоджуючись за граматичними категоріями, які притаманні саме їм. Відтак ті чи інші елементи словосполучення можна використати як критерій для порівняння. Цьому й присвячено дану вправу.  На екрані перед дитиною міститься зображення малюнку. Ілюстрація багатоскладова та викликає цікавість сама по собі завдяки великій кількості деталей та цікавим образам. Можна навіть уявити простий сюжет, наприклад, до малюнку африканського пейзажу або до зображення океанських глибин. При цьому більшість обʼєктів на екрані мають ту чи іншу ознаку, хоча їх всіх можна назвати одним і тим самим словом. Наприклад, і звірі, і птахи належать до тварин, відтак і орла, і лева можна назвати цим словом. Проте тільки птахи крилаті, і тільки звірі кудлаті. Отже, словосполучення «крилата тварина» підходить для всіх птахів, а «кудлата тварина» майже для всіх звірів. У цьому прикладі видно, наскільки в мові можна легко витримати рівновагу між узагальненням і конкретизацією, адже ці словосполучення не називають кожну тварину окремо, але відокремлюють одних від інших за певною ознакою. Принцип цього відокремлення новий для кожного етапу, і називається він у формулюванні завдання. Дитина читає його, ретельно вивчає малюнок і відповідає на питання, наприклад, яких саме тварин більше – крилатих чи кудлатих. Вибравши правильну відповідь, учень проходить на наступний етап вправи, де малюнок, принцип диференціації та питання будуть вже іншими, але незмінною є велика роль словосполучень у цьому порівнянні. 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Н.7
Порівняння за ознакою
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися