Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

У досить великій темі, яка присвячена лексиці української мови, виділяється кілька цікавих підтем: синонімія, антонімія та омонімія. Перші дві вже були описані в попередніх завданнях, а от омонімії присвячене це завдання. Загалом, вона є значно більш рідкісною, ніж перші дві (адже до будь-якого слова можна підібрати один або й більше подібних за значенням, до будь-якого слова можна підібрати лексичну протилежність), однак, усе ж трапляється досить часто. Омоніми — це слова, які однаково пишуться та читаються, але мають різні лексичні значення. Важливо відрізняти омоніми від багатозначних слів. Останні, хоча й мають різні значення, присвячені одній темі, мають певну спільну історію виникнення тощо. А от омоніми можуть не збігатися морфемно або навіть належати до різних частин мови і збігатися за написанням і звучанням лише в певних словоформах — і вони абсолютно різні й незалежні одне від одного. На екрані перед учнем міститься зображення робочої зони, де міститься каркас для двох словосполучень. В обох уже є по одному слову, й ще одного бракує. Це слово для виразів є спільним, хоча очевидно, що словосполучення описують абсолютно різні обʼєкти . Це означає, що другим словом у кожному виразі має бути омонім. Фактично це різні слова в кожному зі словосполучень, однак, виглядають вони однаково. Дитина з-поміж варіантів, наданих нижче, вибирає таке слово. Для цього необхідно подумки підставити кожен варіант до обох словосполучень. Іноді якийсь варіант може пасувати одному словосполученню, іноді — іншому, але обом буде підходити лише одне слово. Вибравши його, школяр проходить на наступний етап вправи, де треба буде виконати пошук іншої пари омонімів за допомогою контексту.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
З.6
Добираємо омоніми до слів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися