Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Лексика української мови вкрай багатогранна і містить у своєму складі безліч мовних одиниць, які групуються не лише у різноманітні підтипи, а й розподіляються у різні тематичні підгрупи, тобто слова можуть розділятись за різними критеріями, і один з них – професійна лексика. До неї входять слова, що належать словниковому запасу професіонала у тій чи іншій справі. Їх обʼєднує лише одне – певна тематика, тоді як граматично й лексично вони можуть бути абсолютно різними. У процесі виконання цього завдання дитина тренуватиметься добирати професійні слова відповідно до певних вимог. На екрані перед учнем міститься зображення наступної композиції елементів: порожня робоча зона та поряд з нею – набір слів, які розташовано у стовпчик. Над цими елементами міститься формулювання завдання, де вказується професія, з якою повʼязані деякі зі слів у цьому наборі. Школяр аналізує кожне з них по черзі, звертаючи увагу на те, чи повʼязане воно з професійною діяльністю названого спеціаліста. Для того, щоб посилити образність завдання та посилити його ігровий аспект, поряд знаходиться, власне, зображення представника цієї професії. Дитина переносить до робочої зони всі потрібні слова, після чого проходить на наступний етап завдання. Важливо розуміти, що професійна лексика може складатись як з суто спеціалізованих термінів, так і з мовних одиниць, які належать до загального лексичного запасу слів, але особливо часто зустрічаються у мовленні представників названого фаху. Відповідно, це завдання дозволяє розвинути, перш за все, аналітичне мислення та вміння будувати асоціативні ряди. Крім того, дитині значно простіше структурував лексичний запас української мови, якщо названі слова будуть мати певну ієрархію та асоціативні звʼязки.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
З.17
Добираємо професійні слова
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися