Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

У словах української мови іноді трапляються випадки, коли треба вжити «-ьо-» або «-йо-». Ці комбінації букв досить часто плутають, адже вони дещо подібні. З іншого боку, вони використовуються в різних випадках, тож знання цієї специфіки дасть дитині можливість уникнути помилок та плутанини з їхнім вживанням в майбутньому. Це знання й може надати надана вправа разом з практикою використання цих буквосполучень. На екрані перед учнем міститься зображення двох слів. На кожному етапі подається нова така пара. В них обох треба використати одну з двох вказаних комбінацій літер. Залишається вибрати, в якому слові яка з комбінацій буде правильно. На одному рівні можуть зустрітись обидва слова з «-ьо-», на іншому – обидва слова з «-йо-», але системи нема, тож до кожного випадку треба підходити з максимальною увагою. Відрізнити їх насправді не так вже й складно. Сполучення літер «-ьо-» використовується тоді, коли необхідно помʼякшити приголосний звук, який стоїть перед ним. На противагу до нього «-йо-» використовується у випадках, коли цей приголосний звук має залишитись твердим. Для того, щоб вибрати правильний варіант, треба прочитати слово в обох варіантах вимови. Той варіант, який не є милозвучним і ускладнює вимову, є неправильним. Також варто памʼятати, що у випадках, коли перед таким буквосполученням є голосна, мʼякий знак або виключно твердий приголосний, необхідно ставити «-йо-». Коли дитина вибере правильні буквосполучення для обох слів, зможе пройти на новий етап завдання, де треба буде виконати аналогічний набір дій. Оскільки таких слів взагалі в українській мові не так багато, завдяки тому, що на кожному етапі вони змінюються, учень у цій вправі познайомиться з їхньою більшістю.

 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
В.6
Додаємо у слова буквосполучення -йо-, -ьо-
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися