Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Граматичні категорії дієслів можуть бути для дитини досить складними як із причини того, що вони відрізняються від категорій іменникових частин мови, так і тому, що вони мають досить специфічні комбінації форм. Наприклад, у минулому часі дієслово набуває категорії роду. У теперішньому часі дієслово має категорію особи, як і в майбутньому, але майбутня форма має два варіанти: простий та складений зі словом «буде». Вивчити всі ці комбінації може допомогти лише одне — практика. Ця вправа дає можливість отримати практику використання різних граматичних форм дієслів. На екрані перед учнем міститься речення — інше для кожного наступного етапу завдання. Речення розповідає певну коротку історію, тож воно супроводжується ілюстраціями, котрі також змінюються на кожному наступному етапі вправи. У реченні бракує дієслова. Під текстом міститься кілька варіантів слів, що претендують на роль дієслова в реченні. Лексично вони фактично тотожні, адже всі вони є лише формами одного слова. Дитина розуміє, яке значення дієслово має відігравати в реченні. Після цього школяр аналізує контекст. Дієслово не просто має категорію часу й особи. Воно їх втілює, вказуючи як на відношення до мовця, так і на час виконання дії. Учень має зрозуміти, яка форма дієслова підходить для конкретного контексту, після чого необхідно вибрати цю форму — і вона відразу займе своє місце в тексті. Учень після цього пройде на новий етап завдання, де треба буде виконати аналогічний набір дій. Контекст вимагатиме іншу комбінацію категорій дієслова, що означатиме інший набір форм. Рухаючись між етапами завдання, школяр навчиться орієнтуватись у граматиці цієї частини мови.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Є.4
Доповнюємо речення правильною формою дієслова
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися