Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Звуки української мови мають досить великий набір специфічних рис. Навіть не називаючи конкретний звук, а лише описуючи те, які прикмети він має у конкретному випадку, цілком можна розпізнати, про що йде мова. Це робить фонетику не лише складною, а й цікавою для опрацювання, що підтвердить це завдання, яке за механікою виконання більше схоже на гру. На екрані перед учнем міститься зображення шаради, яка приховує слово. Жоден звук у ньому не називається відкрито. Натомість кожен звук описується за допомогою набору специфічних рис. Важливо розуміти, що деякі з них є постійними і притаманними для цього звука. Наприклад, глуха пара дзвінкого приголосного «з» є приголосний «с» у всіх випадках. А от те, чи є голосний наголошеним, чи ні, визначається кожного разу окремо і залежить від конкретного слова, де цей звук використовується. Опис надається всі звукам слова, які б літери їх не позначали. Отже, завдання, яке ставиться перед дитиною, полягає у тому, щоб за допомогою набору вказаних прикмет відгадати звук і вписати відповідну літеру у каркас прихованого слова внизу, під описом. Учень аналізує кожен звук окремо, і цього достатньо, аби зрозуміти, про який йде мова. Лише потім, коли каркас слова повністю заповнюється, настає час прочитати це слово. Єдиною підказкою для учня є фонетичний ряд. Втім, поряд з робочою зоною, де знаходиться шарада, міститься зображення додаткового персонажа. Він не може бути використаний як підказка, адже навіть якщо щось у його зовнішності може бути повʼязаним зі словом, малюнок надто деталізований, тож цей персонаж лише складе компанію дитині, додатково посилюючи ігрову складову завдання. Вписавши правильне слово, що вимагає знання норм правопису, дитина проходить на наступний етап.  

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.2
Гра «Фонетична шарада»
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися