Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Робота зі словами може бути цікавою й захоплюючою, адже, якою б структурованою та систематизованою вона не була, мова надає безмежний простір для творчості. І в ній трапляються досить цікаві випадки, коли зі словами можна «гратись», як і з їхнім буквеним і, відповідно, звуковим рядом. З такими випадками і з однією з форм такої гри дитина познайомиться в процесі виконання цього завдання. На екрані перед учнем на кожному етапі міститься таке собі слово-перевертень у центрі робочої зони. Над ним є формулювання завдання. Там описується значення слова, на яке треба перетворити подане. Тобто учень стикається зі своєрідною загадкою. Прочитавши наданий опис, дитина починає розуміти, про яке слово йде мова, а відтак і розуміти, як треба переставити літери, щоб отримати те, що потрібно. Важливо, що учень не додає нових букв і не викидає зайвихі. Він працює чітко з тим набором літер, які в нього є в наявності, й отримує абсолютно нове слово. Різниця між лексичним значенням першого та другого слів дивує, особливо спочатку. І це важливо для того, аби учень краще зрозумів багатство української мови й те, наскільки цікаві випадки словотвору трапляються в ній. Коли школяр вдало знаходить нове слово з літер старого, то проходить на новий етап завдання. Ця вправа корисна не лише для розвитку словникового запасу, а також для того, щоб учень краще зрозумів взаємодію між буквами і звуками. Літера, яка позначає твердий приголосний звук в одній ситуації, позначатиме помʼякшений його варіант в іншій, наприклад, якщо приголосний перебуває перед «і» або «я» чи «ь». Тож учень має нагоду проаналізувати фонетичну взаємодію одних і тих самих звуків залежно від ситуації. А різноманіття слів-перевертнів посилює ігровий аспект вправи.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.6
Гра «Слова-перевертні»
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися