Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Мета літер — передавати звуки мови на письмі, однак кількість букв та звуків, які використовуються в українській мові, не повністю збігається, адже залежно від обставин звучання може істотно змінюватись. Те, як звучить той чи інший звук у кожному конкретному випадку, є чимось досить варіативним. Голосні можуть бути наголошені або ні; вони можуть наближатися до інших чи звучати абсолютно чітко та однозначно; приголосні можуть бути мʼякі, тверді та помʼякшені, дзвінкі та глухі тощо. Навіть число звуків та букв в одному слові може не завжди збігатися, адже, скажімо, «ь» не дає ніякого звуку, він просто показує, що приголосний перед ним помʼякшується. У процесі виконання цього завдання дитина тренуватиметься сортувати слова, керуючись тим, скільки в кожному слові звуків та букв. На екрані перед учнем міститься кілька робочих зон, які відповідно підписані. Наприклад, до зони з підписом «Б=3» треба перемістити слова, які мають однакову кількість букв та звуків у своєму складі. Наприклад, таким може бути «людина». Слова для сортування містяться під цими, поки що порожніми, робочими зонами. Дитина аналізує кожне слово, враховує співвідношення звуків і букв, а потім робить висновок щодо належності до певної категорії. Якщо в одному випадку учню потрібно буде знайти слова із однаковою кількістю звуків та букв, то наступного разу дитина шукатиме слово, де літер більше ніж звуків (наприклад, слово «день»). Отже, школяр аналізує кожне слово виключно з фонетичної точки зору, особливу увагу звертаючи на розбіжності між написанням та звучанням. Наприклад, у слові «їжак» п'ять звуків, адже «ї» на початку слова дає два звуки: «й» та «і». Коли дитина перемістить усі слова до робочих зон, які їм підходять, то пройде на новий етап завдання, де треба буде відсортувати новий набір таких слів.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.3
Гра «Цікаві букви та хитрі звуки»
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися