Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

У звертанні іменники переходять у форму кличного відмінка, а відтак у них змінюється закінчення. Норми української мови допускають кілька можливих закінчень іменників у кличному відмінку. Наприклад, слово «дядько» виглядає як «дядьку», а імʼя «Марина» перетворюється на «Марино». Ця вправа пропонує дитині опрацювати закінчення кличного відмінка іменників у всій варіативності цієї морфеми. Завдання сприймається як гра. На екрані перед учнем міститься зображення робочої зони, поки що порожньої. З обох боків від неї — слова для опрацювання. Над такою композицією міститься формулювання завдання, де вказується, слова з якими закінченнями у формі кличного відмінка треба перемістити до цієї робочої зони. Дитина надає кличної форми кожному відмінку по черзі. Коли школяр знаходить слово, яке підходить під названий у завданні критерій, то перетягує його до центру. На кожному етапі міститься по кілька таких слів, тож, знайшовши лише одне, зупинятися не варто. Коли дитина опрацює всі іменники в рамках цього набору, то пройде на наступний етап завдання, де треба буде виконати аналогічний набір дій, але критерій відбору зміниться. Завдяки цій вправі школяр навчиться використовувати форму кличного відмінка більш впевнено.  

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
М.7
Гра «Закінчення у звертаннях»
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися