Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

 Дієслово має значну кількість характеристик. Це і часи, і дієвідміни, види та форми. Саме останніх і стосуватиметься урок “Перетворюємо форми дієслова”.  Під час проходження вправи учень зустрінеться із початковою (неозначеною) та дієприкметниковою формами дієслова. 
    Неозначена форма — початкова форма дієслова. Дієслова, що відповідають на питання “що робити”, “що зробити”, називають дієсловами неозначеної форми. Як правило, такі дієслова називають дію, стан або процес, але не вказують ні на час, ні на особу, ні на число, ні на рід. У кінці неозначеної форми пишеться інфінітивний суфікс -ти (-ть). На відміну від початкової форми, дієприкметник — це змінна дієслівна форма, яка називає ознаку предмета за дією: вишитий рушник, намальована картина, освітлена вулиця, блимаючий вогник тощо. 
    Конкретно у цьому уроці п’ятикласник не тільки звернеться до вивчення дієслівних форм, а й згадає про словотвір. Адже утворювати нові форми дієслів можливо завдяки відкиданню та додаванню певних морфем. На екрані перед учнем знаходяться два словосполучення. В одному з них - пропущене дієслово. Завдання школяра - вписати на місце порожнечі дієслово неозначеної форми. Після того, як дитина буде впевнена, що все виконано правильно, можна натискати кнопку “Готово” та переходити до нового етапу вправ.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.11
Перетворюємо форми дієслова
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися