Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Якщо в іменникових частин мови є відмінки, то дієслово має іншу досить специфічну категорію — дієвідміну. Вона являє собою систему зміни дієслів за особою, способом, часом і числом. Фактично, дієвідміна не стільки є окремою граматичною категорією, скільки є сукупністю ознак, які вказують на наявність тих чи інших категорій. Для того, щоб визначити дієвідміну, необхідно поставити дієслово в третю особу множини. Після цього необхідно проаналізувати закінчення. Якщо воно «-уть» або «-ють», то слово належить до першої дієвідміни, а от якщо на «-ать» або «-ять», то до другої. Запамʼятати, до якої дієвідміни належить кожне конкретне дієслово, досить важко і, відверто говорячи, недоцільно. Тож це не закінчення визначається за дієвідміною, а дієвідміна за закінченням. У процесі виконання цього завдання дитина тренуватиметься виконувати правильне перетворення форм дієслова для подальшого визначення дієвідміни. На екрані перед учнем міститься набір слів, які розташовані в стовпчик. Усі вони — різні за лексичним значенням дієслова, які надані в інфінітиві. Візуально це завдання має досить цікавий спосіб оформлення. Кожне слово розміщено на таці з якоюсь стравою. Інтерактивна поки що порожня робоча зона виглядає як полиці для таць, які можна побачити в ресторані. Над цією композицією міститься формулювання завдання, де вказується критерій відбору. Таким критерієм і є спосіб перевірки дієвідміни: кожне слово треба переробити з неозначеної форми на форму третьої особи множини. У завданні вказується, слова з яким закінченням у цій формі треба перенести. Учень подумки виконує потрібні перетворення, після чого ті слова, що відповідають сформульованій умові, необхідно перенести до робочої зони.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Є.3
Розподіляємо дієслова за дієвідмінами
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися