Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Вставні конструкції та звертання є абсолютно різними як за метою висловлювання, так і за внутрішнім значенням. Вставні слова використовуються для того, щоб виразити ставлення мовця, тобто автора речення, щодо того, про що він говорить. А звертання використовується для того, щоб звернути увагу того, кому це речення адресовано та назвати його. Втім, дещо їх обʼєднує: як звертання, так і вставні слова містяться ніби за рамками синтаксичної структури речення, адже вони не є ані частиною граматичної основи, ані другорядними членами; крім того, вони неодмінно виділяються пунктуаційно. На екрані перед школярем міститься зображення кількох речень, які розташовані в стовпчик. У кожному є певна конструкція, яка відокремлена від інших слів. Десь це звертання, десь — вставне слово, а десь — вставне словосполучення. Під реченнями є опис для кожного, й описи пронумеровано, а от номери речень міститься в хаотичній послідовності. Завдання, яке ставиться перед учнем, полягає в тому, щоб перемістити числа відповідно до описів. Наприклад, якщо першим має бути речення зі звертанням, то дитина аналізує кожне речення послідовно, після чого знаходить те, де є звертання та ставить перед ним цифру «1». Далі рухатися простіше: треба вибрати з двох речень, які залишились. Знайшовши відповідність для другого визначення, учень водночас знаходить і третє, однак, варто провести аналіз кожного, щоб зрозуміти, як ці конструкції відрізняються між собою. Ця вправа дасть дитині можливість навчитися дійсно ефективно працювати з цими словами.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
М.4
Розрізняємо вставні конструкції та звертання
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися