Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Фонетика — базова дисципліна мовознавства, адже вона працює з найменшими одиницями мови: зі звуками, фонемами й літерами, що їх передають на письмі. Однак, фонетика далеко не найпростіший розділ цієї науки, а тому для вдалого її опанування необхідно особливу увагу приділити практиці. У процесі виконання цього завдання дитина отримає потрібну практику порівняння кількості звуків та букв. Підрахунок цих елементів буде лише однією з частин завдання. На екрані перед учнем міститься загадка — нова для кожного наступного етапу вправи. Загадки — це традиційна для української культури інтелектуальна гра, яка може містити як суто фольклорні елементи, так і розповідати про щось цілком сучасне, оригінально описуючи тривіальні речі. Тому загадки цікаві для дитини, адже вони являють собою, передусім, гру, а потім уже — завдання. Під текстом загадки міститься каркас, готовий для того, аби туди вписати слово-відповідь. Клітинок у каркасі нема, тож учень не має можливості заздалегідь оцінити кількість літер. Натомість дитина має вписати слово-відповідь самостійно й без помилок. Уже після цього необхідно порахувати як кількість літер, так і кількість звуків у ньому. З літерами досить просто: кожна буква рахується окремо, і хитрощів тут нема. Уважнішим треба бути зі звуками, памʼятаючи про йотовані голосні тощо. З обох боків від загадки є пара персонажів, і до кожного треба вписати щось своє — одному дати правильну кількість літер, іншому — правильну кількість звуків. Коли дитина впише відповідні числа в порожні клітинки коло цих героїв, то пройде на новий етап завдання до іншої згадки. Відгадка теж буде новою, але кожного разу для рахування кількості звуків та букв слово буде цікавим.

 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.5
Співставляємо кількість букв і звуків у словах
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися