Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Одна з граматичних категорій, які є властивими для більшості іменникових частин мови і, зокрема, для іменників – це категорія числа. В граматиці української мови всього є дві такі категорії: однини і множини. Якщо іменник має форму однини, то це означає, що предмет, який він називає, один-єдиний. А от множина може означати будь-яке число цих предметів від пари і до безкінечності (виключенням є збірні іменники, які означають сукупність речей, тому граматично мають форму однини, але означають багато обʼєктів одного типу). Початковою формою іменника є називний відмінок однини. Відповідно для того, щоб навчитись ефективно працювати з категорією числа, необхідно тренуватись перетворювати однину в множину, чому й присвячене це завдання. На екрані перед учнем міститься пара дороговказувачів, на яких розміщені написи іменників. Всі іменники спочатку мають форму однини. Під ними – пара іменників у формі множини. Завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб для іншої пари іменників в однині теж знайти відповідні форми множини та вписати у порожні зони внизу дороговказувачів. Наявна пара іменників, які вже мають обидві форми, є підказкою, адже морфемно вони попарно схожі: маючи різні корені, вони мають подібні суфікси та закінчення, тож, дивлячись на форму множини першого слова, учню простіше самостійно знайти форму множини для другого на цьому ж стовпі. Коли дитина впише обидва іменника у формі множини, то пройде на новий етап, де стикнеться з іншим подібним випадком. Поступово, рухаючись між рівнями, дитина дізнається, які суфікси та закінчення треба використовувати в залежності від початкової форми іменника, а це знадобиться в майбутньому і при вивченні іменників, і у спілкуванні.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Д.6
Утворюємо форму множини
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися