Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

 

Написання дієслів в українській мові є досить важливою темою. Особливо багато нюансів та помилок виникає тоді, коли учень використовує частку «не» з дієсловами. Хоча усім відомо про правило, що «не» з дієсловами пишеться окремо, варто розуміти, що є й певні виключення із правила. У цьому уроці мова піде про вживання «недо-» як префікса у дієсловах. У префіксі «недо-», якщо він вказує на неповноту, половин­частість дії, «не» пишеться разом: недобачати — «погано бачити», недочути — «погано почути», недосипати — «мало спати». Від цих дієслів треба відрізняти дієслова з пре­фіксом «до-», перед якими вжито заперечну частку «не»: «не доче­катися, не доторкатися, не достукатися, не дорахувати» тощо. В уроці «Утворюємо дієслова з префіксом «недо-» перед школярем стоїть завдання замінити словосполучення одним дієсловом із префіксом «недо-». Наприклад, «відчувати неприязнь» можна замінити влучним дієсловом «недолюблювати». Коли дитина починає розуміти, яке саме дієслово потрібно вписати під словосполученням на місці порожнини, вона наводить туди мишку, клацає та друкує необхідне слово. Після цього — натискає кнопку «Готово». Якщо учень надрукував правильне дієслово із префіксом «недо-», яке відповідає змісту словосполучення, то він може переходити до наступного етапу вправи. Цей урок остаточно дасть дитині зрозуміти, у чому полягає особливість вживання префікса «недо-» із дієсловами.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Г.16
Утворюємо слова з префіксом недо-
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися