Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Є кілька видів звʼязку слів у словосполученнях, й один із них — узгодження. Сутність цього виду звʼязку полягає в тому, що головне слово має певні граматичні категорії, а залежне підлаштовується під них, узгоджуючись, наприклад, за родом, числом та відмінком. Для того, щоб у словосполученні відбувалось узгодження, необхідно, аби головне та залежне слова мали спільні граматичні категорії, тому здебільшого такі словосполучення складаються з іменних частин мови. У процесі виконання цього завдання дитина тренуватиметься узгоджувати слова в словосполученнях. Це необхідно не лише для опрацювання вже готових комбінацій слів, а і для того, щоб самостійно утворювати словосполучення з іменникових частин мови в майбутньому. На екрані перед дитиною міститься робоча зона з кількома словосполученнями, де як головне, так і залежне слова вже є в наявності. Однак, закінчення залежного слова пропущене — на його місці в кожному випадку порожній квадратик. Закінчення слова — ядро його граматичного значення, і через закінчення виражається рід, число та відмінок того ж прикметника. Школяр аналізує кожне словосполучення по черзі. Необхідно поставити правильне питання від головного слова до залежного з огляду на рід, число та відмінок іменника, щоб надати правильних категорій і прикметнику. Коли школяр вписує в порожні клітинки закінчення до кожного залежного слова, узгоджуючи елементи словосполучення, то проходить на новий етап до аналогічного завдання.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
І.10
Узгоджуємо слова у словосполученні
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися