Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Підмет та присудок, які є граматичною основою будь-якого речення, не дарма називаються головними його членами. Так само як корінь у слові є ядром його лексичного значення, так і підмет із присудком разом є центром тої думки, яку передає речення. У процесі виконання цього завдання дитина тренуватиметься вставляти в речення пропущений у ньому головний член — підмет або присудок. На екрані перед дитиною міститься таке речення — нове для кожного етапу. У ньому пропущено або слово, яке називає того виконавця дії або слово, яке називає саму цю дію. Під робочою зоною з цим реченням є кілька варіантів слів, що претендують на місце в цій порожнині. Важливо, що єдиний критерій відбору — лексичний, адже всі варіанти належать до однієї частини мови, усі тотожні граматично. Тож для того, аби зробити правильний вибір, дитина має проаналізувати ту думку, яку міститься в собі це речення, його ідею. Тоді стане зрозуміло, яке слово «пасує» до цього контексту. Коли дитина подумки підставляє кожен варіант до порожнини в реченні і знаходить правильний, то після того, як школяр виділить його, і це слово займе своє місце в цій синтаксичній конструкції, почнеться новий етап.  

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Й.3
Вставляємо пропущений головний член речення
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися