Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Внаслідок великої кількості русизмів досить часто виникає деяка плутанина, яка повʼязана з використання в мові звуків і відповідно букв «и» та «і». Час від часу трапляються помилки, коли замість однієї ставиться у слові інша. Ці літери досить рідко наближаються одна до одної в ненаголошеній позиції, однак з названої вище причини плутанина все рівно виникає. Завдяки виконанню цього завдання дитина спробує від цієї проблеми для себе позбавитись. На екрані перед учнем міститься зображення кількох слів, що розміщені у стовпчик. Всі ці слова містять у собі або літеру «и», або «і». Деякі з них було вжито помилково, інші – правильно. Поряд зі словами є робоча зона, яка має цікавий спосіб візуального оформлення. Поряд з нею є персонаж, що зображується як той, хто промовляє слова у цій поки що порожній робочій зоні. Цей персонаж має приємний вигляд і зображується дружнім та симпатичним. Тож вправа набуває сюжетної основи, де дитина з-поміж всіх слів має для цієї казкової тваринки відібрати лише правильні, аби допомогти їй у вивченні української мови. Дитина аналізує кожне слово по черзі. Якщо правильність вживання «и» або «і» викликає питання, учень подумки заміняє цю літеру на іншу і промовляє слово вже з нею, аби переконатись у тому, яка літера потрібніша. Слова в українській мові не мають звучати грубо, тож зайве використання «и» відразу стане помітним. Що ж до «і», то відомо: цей звук помʼякшує приголосний, який міститься перед ним. Тож, якщо врахувати й це, стане зрозуміло, коли вживання «і» потрібним, а коли це помʼякшення лише заважає вимові слова. На новий етап до іншого набору таких слів дитина проходить тоді, коли відсортує всі ті, що є в цьому. Разом зі словами зміниться і малюнок, що додає вправі більшого різноманіття.

 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
В.9
Вибираємо правильно утворені слова з буквами -и-/-і-
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися