Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Пряма мова — це передане в реченні абсолютно без змін чуже мовлення. Фактично, мовець, умовний автор речення, використовує чужі слова, але дослівно, а не просто переказуючи їхній зміст. Оскільки використання чужих мовних конструкцій може істотно відрізнятися від власної форми речення, пряма мова оформлюється як ізольована структура всередині речення. Перед нею ставиться двокрапка, після її закінчення — тире, а сама пряма мова забирається в лапки. Лапки використовуються далеко не тільки у випадку вживання прямої мови. Також вони використовуються для назв, для того, щоб передати іронію тощо. Двокрапка й тире мають ще більш широкий спектр ситуацій вживання, тож просто визначити пряму мову за оформленням — не кращий варіант. Натомість значно важливіше навчитися розпізнавати випадки її використання в реченні, чому і присвячено це завдання. На екрані перед дитиною міститься зображення кількох речень. У кожному є щось, що змушує вважати, нібито там є пряма мова, однак, лише в одному вона дійсно є в наявності. Наприклад, десь дія відбувається від першої особи, десь вживаються слова в переносному значенні, у лапках. Однак, завдання, яке ставиться перед дитиною, полягає в тому, щоби серед усіх цих речень знайти те, де дійсно наводяться слова іншої людини дослівно у відокремленій структурі. Розпізнавши цей випадок, дитина має перевірити його пунктуаційне оформлення, аби краще зрозуміти всі тонкощі вживання прямої мови. Коли школяр виділить потрібне речення, то пройде на новий етап завдання, де треба буде виконати аналогічний набір дій уже з іншими виразами. Хоча загалом виконання цього завдання є досить простим, учню доводиться аналізувати велику кількість елементів, а крім того — працювати на смисловому рівні, що досить складно.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
О.1
Вибираємо речення з прямою мовою
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися