Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Одне з кількох специфічних фонетичних явищ в українській мові — це подовження та подвоєння приголосних. Наприклад, подовження приголосних відбувається між голосними в іменниках середнього роду або в іменниках жіночого роду, що стоять в орудному відмінку. Подвоєння ж відбувається на збігу морфем з однаковим звуковим складом або у прикметниках із наголошеними суфіксами -енн- , -анн- , -янн-. Поступово, чим більше дитина отримує мовного досвіду, тим краще відчуває на інтуїтивному рівні, з яким з випадків вона має справу. На екрані перед учнем міститься набір слів, які розташовані в стовпчик. У кожному слові є порожня ділянка. Завдання, яке ставиться перед дитиною, полягає в тому, щоби вибрати з-поміж наявних слів ті, де відбувається подвоєння приголосних, де подовження і залишити без уваги слова, в яких ці фонетичні явища відсутні. Учень аналізує послідовно кожне слово по черзі. Для цього дитина має, передусім, вголос ці слова прочитати. Коли школяр розуміє, які слова відповідають критерію пошуку, то вибирає саме їх. В одному питанні таких слів може бути кілька, тож зупиняти пошук після знаходження першого слова не варто. Коли школяр знайде всі такі слова, то пройде на новий етап, де познайомиться з іншими подібними випадками. Ця вправа не лише покращує знання цієї теми, а й дозволяє запамʼятати випадки подовження або подвоєння приголосних. Деякі з цих випадків є порівняно складними, тож учню доведеться час від часу звертатись до правил подвоєння і подовження приголосних, тим самим покращуючи запам'ятовування прикладів їхнього застосування.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.25
Вибираємо слова з подовженням або подвоєнням приголосних
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися