Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Дитина вже має досить великий досвід роботи із фразеологізмами, знає про те, що вони структурно неподільні, цілісні та єдині, адже фактично мають лексичне значення, як у слова, а не як у словосполучення. Ця вправа пропонує звернутисья ще до одного рівня сприйняття фразеологізмів — до синтаксичного. Сталі вирази цього роду є цілісними, а відтак у реченні грають роль одного члена, а якого — це залежить від ситуації. У процесі виконання цього завдання дитина тренуватиметься шукати синтаксичну роль фразеологізмів у різних випадках їхнього використання. На екрані перед дитиною на кожному етапі міститься зображення іншого речення, де фразеологізм грає певну синтаксичну роль. Як саме — визначає питання, на яке воно відповідає, та функція, яку грає. Якщо фразеологізм називає предмет, явище або істоту, яка є основною дійовою особою, відповідаючи на питання іменника в називному відмінку («хто?» або «що?»), то цей вираз грає роль підмета. Якщо ж він називає і виражає дію, яку підмет виконує, то грає роль присудка. Такі випадки трапляються порівняно рідко, частіше фразеологізм використовується як доповнення, означення або обставина — залежно від того, до якого члена речення відносить та на які питання відповідає. Дитина читає речення з фразеологізмом, після чого вибирає один із варіантів синтаксичної ролі вислову. Вибравши правильний, школяр проходить на наступний етап завдання, до іншого речення. Завдяки цій вправі учень розуміє взаємозвʼязок різних розділів мовознавства: синтаксису та фразеології — адже вони є частиною цілого.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
И.7
Визначаємо роль фразеологізмів у реченні
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися