Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Категорія числа для іменників є однією з тих, що змінюються в залежності від контексту та змісту повідомлення. Тобто рід іменника здебільшого залишається сталим незалежно ані від чого, а от з числом не так. Для більшості слів, що належать до цієї частини мови, можна підібрати як форму однини (тобто іменник вказує на те, що названий предмет один), так і форму множини (що означає наявність предметів у будь-якій більшій кількості). Учень вже знає основи граматики іменників, тож ця вправа замість того, щоб знайомити учня з категорією числа, пропонує  звернутись до більш складних випадків, а саме – до тих небагатьох слів української мови, котрі можуть мати або форму множини, або форму однини і з тих чи інших причин іншої форми не мають. На екрані перед учнем міститься зображення кількох іменників, які розташовані у стовпчик. Всі вони різні за лексичним значенням, але дійсно всі схожі на такі слова, які можуть вживатись, а можуть і не вживатись у формі множини або однини (тільки в якійсь одній). Деякі з них дійсно мають лише одну форму числа, інші ж можуть приймати й другу. Над словами міститься формулювання завдання є, де вказується предмет пошуків. На кожному етапі треба знайти та перемістити до робочої зони тільки ті слова, які мають лише форму однини; на іншому етапі необхідно перенести до робочої зони лише слова, які мають форму множини, а форми однини – не мають в принципі. Школяр аналізує кожне слово і намагається надати йому іншої форми числа, якщо це можливо. Завдяки виконанню цього завдання і відбору всіх потрібних слів, учень не лише знайомиться з іменниками, які мають лише одну форму числа, а й працює зі словами, які мають і форму однини, і форму множини, але помилково видаються такими, що за числами не змінюються.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Д.5
Знаходимо іменники, що вживаються тільки в однині/множині
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися