Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Учень уже знає, що, хоча здебільшого одна літера позначає на письмі один звук, у цьому правилі є безліч виключень. З ними учень уже знайомився, але ця вправа дасть можливість більш конкретно опрацювати один особливий вид букв. Йде мова про йотовані голосні. Вони у своїй структурі поєднують два звуки: «й» та один із голосних. «Я» поєднує в собі «й» та «а», «ю» поєднує «й» та «у», тоді як «є» поєднує «й» та «е», а голосний «ї» поєднує «й» та «і». У деяких ситуаціях обидва звуки вимовляються чітко й досить диференційовано, щоби їх розпізнати. В інших йотований компонент опускається, і звучить лише голосний. У процесі виконання цього завдання дитина шукатиме перший варіант. Йотовані голосні позначають два звуки (і відповідно звучать при прочитанні слова) у кількох випадках: коли вживаються на початку слова; коли перед йотованою йде голосний звук; коли перед йотованою йде апостроф або мʼякий знак. Якщо ж після йотованої йде приголосний, який може помʼякшитись, то «й»-компонент ніби переходить на нього — приголосний стає помʼякшеним, а йотований звучить тільки як голосний. На екрані перед учнем міститься зображення робочої зони з кількома різними словами. Над ними вказується мета завдання. Учень шукає слова, де йотований голосний позначає два звуки. Аналізуючи згідно з наведеним вище описом випадків кожне слово по черзі, учень знаходить та виділяє потрібні слова. Коли дитина виділить усі, то пройде на новий етап завдання, де треба буде виконати аналогічний набір дій, опрацьовуючи вже інші слова з йотованими голосними. Ця вправа не лише дає змогу твердо запамʼятати випадки, коли ці букви позначають два звуки, а й дають запамʼятати правила правопису таких слів, розширюють словниковий запас дитини, а також — її кругозір.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.7
Знаходимо слова, в яких букви я, ю, є, ї позначають два звуки
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися