Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Наголос – інтонаційне виділення одного складу з-поміж інших у слові. Школяр вже знає, що кожне слово має лише один наголошений голосний звук і відповідно один склад. Більше того, існують норми наголосу, які стверджують будь-яку іншу вимову, тобто наголошення іншого голосного, неправильним. Однак, досить рідко, але це правило все ж порушується: в українській мові іноді зустрічаються слова з подвійним складом. Тобто це такі слова, які допускається вимовляти в двох варіантах наголосу, і обидва – правильні згідно з нормами української мови. У ході виконання цього завдання дитина познайомиться з такими випадками. На екрані перед учнем міститься зображення низки слів. На кожному етапі перед учнем міститься новий набір таких. Деякі слова в ньому дійсно можна вимовити по-різному, наприклад, ставити наголос або ж на перший склад, або ж на другий в залежності від обставин і бажання самого мовця. Завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб вибрати такі слова. Школяр аналізує кожне слово по черзі, послідовно та уважно читаючи. Якщо це потрібно, то варто прочитати ці слова вголос. Учень має спробувати для кожного слова хоча б два варіанти. Якщо обидва допустимі, це слово можна виділити. Коли школяр знайде всі слова з подвійним наголосом в межах одного етапу, то відразу пройде на новий рівень вправи. Слів з подвійним наголосом в українській мові досить мало, тож, рухаючись між рівнями завдання, дитина цілком може познайомитись якщо не з усіма ними, то хоча б з більшістю. Крім того, учень познайомиться зі словами, які часто помилково вважають такими, які допускають два варіанти наголосу, але це не є так. Завдяки цьому учень дізнається правила їхньої вимови і не буде робити помилок з цими словами в майбутньому.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ґ.10
Знаходимо слова з подвійним наголосом
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися