Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Опрацювання морфемного складу слів є досить непростою темою правопису, яка вимагає як практики, так і розуміння теоретичної бази з боку учня. Однак, виконувати безкінечні вправи, присвячені різним префіксам, досить нудно. Тому задля узагальнення знань по цій темі та для того, щоб надати дитині додаткову можливість попрактикуватись у роботі з морфемним складом слова, ця вправа пропонує зробити роботу над помилками, причому не своїми, а чужими. На екрані перед учнем міститься зображення речення – нового для кожного етапу завдання. У ньому є одне слово, яке містить у собі структурну помилку, що особливо видно завдяки контексту. Наприклад, замість префіксу «при-» там міститься префікс «пре-», тож замість наближення слово отримує відтінок посилення, який очевидно не підходить для змісту речення. Дитина завдяки контексту швидко та ефективно знаходить помилку, після чого має виправити її. Під реченням міститься робоча зона, куди дитина має самостійно вписати потрібне слово у правильному варіанті його запису. Коли дитина це зробить, то пройде на наступний етап завдання, де треба буде виконати аналогічний набір дій. Речення там буде іншим, інше слово матиме помилку. Крім того, зміниться й опрацьована морфема. Якщо, скажімо, попереднє завдання було присвячене різниці між «пре-» та «при-», то ця вправа буде повʼязана з вживанням «роз-» та «без-» тощо. Тому ця вправа дозволяє успішно узагальнити знання по темі будови слова. Речення – це маленька історія, опис ситуації, дії тощо. Працювати з такою конструкцією значно цікавіше, ніж з поодинокими словами. Кожен рівень супроводжується малюнком, який не просто прикрашає собою завдання, а й сюжетно повʼязаний з реченням, оскільки зображує те, про що там йдеться.

 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
В.11
Знаходимо слово з помилкою, записуємо його правильно
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися