Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Текст завдяки індивідуальному змісту та досить великому обʼєму містить немало цікавих структурних елементів, які розкривають своє значення на смисловому рівні сприйняття. Наприклад, у реченнях тексту є «відоме» та «нове». Це умовні терміни, які позначають те, що служить як для цілісності тексту, так і для його розвитку. «Відоме» є тим, що вже було вказано у попередньому реченні або одному з попередніх. Наявність таких елементів дозволяє реченням залишатись повʼязаними між собою спільною темою. «Відоме» виражається іншими структурами та словами для того, щоб уникнути тавтології. Тим не менше, значення «відомого» має бути зрозумілим. «Нове» у тексті являє собою те, про що досі не було згадано у попередніх реченнях. Наявність нового забезпечує текст розвитку. Власне, без наявності «нового» не було б сенсу у подальшому тексті, можна було б все обмежити одним реченням. Тож «відоме» повʼязує речення з попередньою синтаксичною конструкцією, а «нове» забезпечує йому змістовне продовження розкриття основної думки тексту. Школяр має проаналізувати текст на наявність таких елементів. У формулюванні завдання вказується, як треба підкреслити кожен з них. 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Р.5
Знаходимо відоме у тексті
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися