Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Ця вправа ніби повертає до основ роботи з дієсловами і водночас підсумовує весь багаж знань, присвячених цій темі. Учень вже знає, що дієслово – це самостійна частина мови, яка означає дію або стан та відповідає на питання «що робити?». При цьому відомо, що питання, на яке відповідає слово (будь-яке самостійне слово, а не лише дієслово) змінюється морфемно так само, як і саме це слово, коли міняються його граматичні категорії. Тож насправді кількість питань, на які відповідає дієслово, величезна, адже воно змінюється за часом (три основні), і кожен з них додатково має свої варіанти граматичного значення: у минулому часі дієслово здобуває рід та число; у теперішньому та майбутньому – особу. І це при тому, що дієслово завжди має вид, який означає, чи завершена описана дія, чи ні.

    У ході виконання даного завдання учень тренуватиметься краще аналізувати звʼязок між питаннями та дієсловами та опрацює всі варіанти комбінацій граматичних категорій для даної частини мови. На екрані є зображення малюнку. Ілюстрація завжди різна, однак неодмінно вона містить казкові образи, яскраві деталі і аспект діалогу. Герої, зображені у завданні, звертаються до учня, задаючи йому питання.

     Відповіддю є певне дієслово. Варіанти відповіді містяться під малюнком і всі вони – спільнокореневі слова, тож робота буде виконуватись саме на рівні граматики, а не лексики. Учень вибирає те дієслово, яке відповідає на поставлене питання, маючи потрібні категорії часу, особи, роду, числа, виду тощо. Морфемний склад питання не завжди допоможе школяреві, тож йому необхідно сконцентруватись на значенні питання, щоб зробити правильний вибір.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Н.17
Гра "Дай відповідь"
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися