Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Загалом правопис української мови є досить простим. Згідно з основними його принципами майже завжди написання слова максимально близьке до його звучання. Цим наша мова вигідно відрізняється від, скажімо, мови французької. Навіть у російській мові більше складнощів: ненаголошені голосні звучать досить нечітко та сильно наближуються до інших звуків. В українській мові це явище теж спостерігається, однак, в менших масштабах. Ця вправа присвячена тому, як  перевіряти правопис у таких випадках.

    На екрані перед учнем є зображення слова – нового для кожного наступного рівня вправи. У ньому пропущено кілька літер. Наприклад, це ненаголошені голосні, тож при вимові слова вони не такі чіткі, і дитина може заплутатись, адже не очевидно, які саме звуки використовуються. Поряд з зображенням цього слова є кілька персонажів. Вони тримають так звані слова для перевірки. Ці слова спільнокореневі з тим, котре є обʼєктом роботи, однак, відрізняються граматично і мають інший наголос, тож ті літери, які в головному слові звучать не достатньо чітко, в цих словах не стають предметом для питань. Керуючись цими словами для перевірки, учень і вписує відповідні літери до головного слова, закінчуючи і доповнюючи його. Після цього школяр проходить на наступний етап до нового аналогічного випадку.

    Ця вправа є дуже важливою для тренування правописних навичок, адже вона дає учню новий інструмент для перевірки ненаголошених голосних і не чітких звуків – спільнокореневі слова. В майбутньому, коли дитина буде писати текст сама, і перед нею постане питання про те, яку літеру писати в тому чи іншому слові, то, підібравши спільнокореневе слово, де голосна знаходиться в сильній позиції, учень  з легкістю вирішить цю задачку.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ж.3
Гра "Заповни пропуски"
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися