Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Діти люблять ігри, де вони мають приміряти на себе певну роль чи образ. Тому і вправи, в яких учень виконує функції того чи іншого героя, сприймаються скоріше саме як гра, а не як навчальне завдання. У ході виконання даного завдання школяр продовжить тренуватись працювати зі словами, що містять подовження, але робитиме це в образі помічника детектива.

    На екрані міститься зображення певного слова. Під ним – кілька буквосполучень, кожне з яких можна до цього слова приєднати, забравши у ньому якусь частинку. Одне з цих буквосполучень зробить початкове слово таким, що містить у собі подвоєння, тобто подовжену вимову певного приголосного звуку. Поруч із зображенням слова – малюнок, на якому детектив ретельно шукає чиїсь сліди. Цей персонаж вже є знайомим для дитини за вправами попереднього курсу. Детектив шукає потрібне буквосполучення, і йому потрібна допомога. 

    Уявляючи себе помічником таємничого агента, школяр із більшим бажанням виконує вправу. Вона в свою чергу значно складніша, ніж здається. По-перше, початкова форма, до якої слід приєднати одне з кількох буквосполучень, вже є повноцінним словом. Тож під час вибору слід непросто підставляти варіанти, а й робити це правильно, вибираючи кожен раз, яку саме частинку початкової форми, що міститься на екрані, треба «викинути». Наприклад, щоб зі слова «година» утворити «годинник», треба не тільки приєднати «ник», а й відкинути «а». По-друге, хоча увага на цьому не акцентується, кожне буквосполучення є або морфемою, або двома, тож дитина, виконуючи цю вправу, тренується працювати з префіксами, суфіксами та закінченнями, розуміючи, що збіг приголосних відбувається саме на їх межах.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
А.10
Граємо в детективів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися