Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Ця вправа присвячена темі розподілення дієслів за часами. Як вже знає учень, в українській мові існує три основні часи: минулий, теперішній та майбутній. Слова, які належать до різних часів, містять різний морфемний склад, і ця вправа якнайкраще демонструє це.

   На екрані є зображення трьох робочих зон. Кожна відведена для свого часу дієслів і відповідно підписана. Під ними міститься кілька слів, як мінімум по одному на зону. Завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб перемістити ці слова до відповідних зон, вдало проаналізувавши їх морфемний склад та зрозумівши, на питання якого часу кожне з них відповідає. Ніяких підказок не буде – школяр, дійшовши до цього завдання, вже досить досвідчений, щоб самостійно аналізувати час будь-якого дієслова у будь-якій його формі. Все, що треба, це правильно задати питання: на питання «що робив?» (та різні за родом його форми) відповідають дієслова у минулому часі; на питання «що робить?» (та різні форми особи) відповідає дієслово у теперішньому часі; нарешті, на питання «що робитиме?» або «що буде робити?» (обидві форми правильні) відповідає дієслово у майбутньому часі. Коли учень розподілить всі слова по їх зонам, то пройде на новий рівень завдання до іншого набору слів.

    При цьому кожна зона як би належить тому чи іншому персонажу. Їхня наявність додає вправі більшого ігрового аспекту та посилює інтерактивність. При цьому оформлення вправи максимально різноманітне: на кожному етапі візуальний ряд трохи зазнає змін, переміщуються зони, змінюються образи персонажів – все, щоб урізноманітнити завдання.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Н.13
Сортуємо дієслова за часом
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися