Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Ця вправа продовжує тренування правопису складних слів, де через особливості звучання під час вимови слова не до кінця зрозуміло, який саме звук використовується. У ході виконання цього завдання дитина зробить значно більший крок уперед в правописі, в порівнянні з тим що вона робила досі. Справа в тому, що ця вправа значно більший акцент робить на самостійності дитини. Жодних варіантів відповіді, жодних слів для перевірки.

    На екрані перед учнем міститься зображення слова, яке є неповним – у ньому пропущено певну літеру, з вибором якої і виникають труднощі. Поряд – ілюстрація, яка зображує названий обʼєкт або явище. І все – на порожнє місце в слові дитина має вписати певну літеру сама. Для цього вона може скористатись як своїми знаннями (адже всі слова, що використовуються у вправі, є загально вживаними), так і вже знайомими прийомами. Наприклад, якщо порожнина знаходиться на місці третьої літери в слові «прегарна», учень може скористатись своїм знанням префіксів. Через те, що наголошеним є склад кореня, «пре-» наближається за звучанням до «при-», однак, дитина знає, що саме префікс «пре-» означає посилення якості, а у випадку зі словом «гарна» саме це значення є доречним, а не аж ніяк не «при-», тобто не наближення. Якщо ж слово більш складне для перевірки, як от пропущена третя літера у слові «футбол», то тут учню допоможе його власний мовленнєвий досвід, адже десь це слово дитина обовʼязково чула й бачила правильний варіант його написання, тож не піддасться ілюзії переходу дзвінкості з четвертої приголосної на третю і впише саме «т», а не «д». Коли учень вписує пропущену літеру у слово, то проходить на наступний етап завдання до наступного слова з іншим випадком неоднозначного правопису.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ж.12
Вписуємо потрібну літеру
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися