Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

   Тема часів дієслів є досить різноманітною дитина вже знає подробиці про кожен час та вміє розрізняти їх, знаходити у тексті тощо. Крім того, школяреві відомо, які саме морфеми приймають участь у формуванні дієслів у формі того чи іншого часу. Однак, при цьому дана тема все ж залишається дуже обʼємною, а тому корисно тренувати навички опрацювання дієслівних часі за допомогою різноманітних завдань. Ця вправа входить до комплексу завдань, які присвячені дієслівним часам.

    На екрані перед учнем міститься зображення кількох дієслів, які розташовані хаотично по робочому полі. Вони відрізняються як лексично, так і граматично, при чому в наявності є слова, що належать до всіх трьох часів дієслів в українській мові: в теперішньому, минулому та майбутньому. Над робочою областю з ними знаходиться формулювання завдання. Там конкретно називається, слова якого часу треба знайти цього разу. Учень самостійно має згадати питання, на які відповідає дієслово в кожному часі, після цього він по черзі аналізує кожне слово та виділяє потрібні. Коли школяр виділить всі потрібні дієслова, то пройде на наступний етап вправи, де треба виконати аналогічні дії. На наступному етапі слова вже будуть нові. Зміниться і формулювання завдання, а точніше – мета пошуків.

    Таким чином граматична категорія часу стає єдиним критерієм відбору слів в рамках цього завдання, а учень знайомиться з тим, як в різних дієсловах ця категорія втілюється. При цьому робоча область, на якій ці слова знаходяться, має цікаве оформлення – вона зображується як блокнот, на якому персонаж велетенською для себе ручкою (адже він зображений маленьким) написав ці слова. Наявність цього героя урізноманітнює механіку виконання вправи.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Н.12
Вибираємо всі дієслова певного часу
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися