Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Звертання належить до числа тих синтаксичних одиниць, які відокремлюються від решти речення за допомогою ком, котрі виділяють звертання з обох боків, або з одного, якщо ця конструкція відкриває речення. У ході виконання цього завдання дитина займатиметься саме цим – виділятиме звертання в реченні. На перший погляд може здатись, що це завдання дуже просте, однак, у ньому є прихована складність: справа в тому, що звертання не завжди містить лише одне слово. Іноді, окрім іменника у кличному відмінку до нього належить ще одна-дві мовні одиниці. До того ж, звертанням є те, як мовець називає обʼєкт, до якого говорить, а відтак звертанням може навіть бути і не іменник. Наприклад, це може бути словосполучення «пані Ганно», де до імені додається шанобливе звертання «пані». В такому випадку ця конструкція вважається одним звертанням і виділяється з обох боків комами, тоді як між цими словами кома не ставиться.

    Отже, на кожному етапі перед учнем – нове речення з новим звертанням. Воно може бути або простим, або ускладненим названими особливостями, але завжди мета полягає у тому, щоб знайти його та виділити. При цьому кома не є просто символом, який використовується для відокремлення певної мовної одиниці. Під час усного мовлення звертання виділяється інтонаційно, невеликими паузами та смисловим наголосом над ним.

     Коли учень виділяє комою (або комами) звертання, то проходить до нового етапу. Кожен з них супроводжується ілюстраціями, що використовуються для урізноманітнення візуального ряду вправи, а саму кому тримає один з персонажів, зображених на малюнку.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
О.3
Виділяємо звертання комою
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися