Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Дитина вже знайома з поняттям чергування голосних та приголосних у морфемах слів при їхній граматичній чи лексичній зміні. Однак, досі цій темі приділялось недостатньо уваги, хоча для правил правопису вона й досить важлива. Це завдання виправляє ситуацію, адже його мета – надати дитині можливість попрактикуватись із роботою з голосними, які чергуються.

    На екрані є зображення двох робочих зон. Під ними два слова – повʼязані між собою спільнокореневі мовні одиниці. У них спостерігається чергування голосних (саме на чергуванні цього виду звуків зосереджується дане завдання), і завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб знайти ці голосні та перемістити у відповідні до слів робочі зони. Однак, родзинка завдання у оформленні. Робочі зони є такими лише за назвою. Насправді перед школярем багатокомпонентна та цікава ілюстрація. Скажімо, дві гойдалки, які качаються між густими зеленими деревами тощо. Між ними персонаж, який ніби звертається до дитини. Це може бути казкова тваринка або персонаж чарівної історії. Так чи інакше, шукаючи літеру, яка є результатом чергування, дитина допомагає цьому герою. Це дозволяє досягнути, перш за все, цілісності вправи, а також посилити її ігровий компонент. Яскравим та цікавим оформленням вона привертає увагу дитини, тоді як її мета – дати учню можливість на прикладах ознайомитись з чергуванням. Це явище зустрічається не так вже й часто принаймні в українській мові, тож у цій вправі буде великий обсяг подібних слів. А учень зможе запамʼятати їх на майбутнє та зрозуміє, як чергування допомагає зберегти милозвучність слів при їхній граматичній або лексичній метаморфозі.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ж.8
Визначаємо чергування голосних
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися