Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Досі дитина використовували прийом підбору спільнокореневих слів в якості інструменту перевірки правильності записів. Наприклад, якщо в слові не зрозуміло, яка літера пишеться в корені, слід знайти спільнокореневе слово, де ця ж частина, цей же склад, під наголосом. Літера, яка знаходиться там, має бути і в слові, де вона не під наголосом. Однак, інколи як в коренях, так і в інших морфемах під дією різних закономірностей та мовних законів відбувається чергування. Це може статися з будь-якою морфемою, і хоча відбувається таке відносно не часто, дитина має бути до цього готовою, адже проігнорувати чергування там, де воно безумовно є, значить допустити помилку в правописі.

    У ході виконання цього завдання школяр тренуватиметься підбирати саме ті звуки та букви, які чергуються у словоформах та близьких, тобто споріднених словах. На екрані є зображення пари таких слів. Вони відрізняються між собою граматично, хоча очевидно, що вони близькі лексично. У них пропущена одна й та сама літера – саме та, яка чергується. Завдання, яке ставиться перед учнем, полягає у тому, щоб вписати у порожнини в цих словах відповідні літери. Для цього слід пригадати правопис слів в обох формах. Наприклад, що в однині слово «кіт» містить в корені «і», тоді як варто перетворити слово на множинну форму, вона чергуватиметься з «о», і відповідно у множині слово виглядатиме як «коти». Коли дитина вписує пару літер, які чергуються на свої місця, то проходить на наступний етап, де буде інша пара слів. Кожна – супроводжується своїми малюнками. Вони зображуються ті предмети, які називаються словами, тож, попори відсутність як мінімум однієї літери в кожному слові, плутанини з тим, що вони означають, не виникне.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Ж.5
Змінюємо слово
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися