Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Дієсловам, внаслідок їхньої своєрідності, властиві різні специфічні граматичні категорії, котрих нема в жодній іншій частині мови. Зокрема такою категорією є час. Вона відображається на морфемному складі дієслова, а головне – змінює значення та питання. Дієслова минулого часу відповідають на питання на  «що робив?» та означають дію, яка відбувалась до моменту мовлення; дієслова теперішнього часу відповідають на питання «що робить?» і означають дію, яка відбувається водночас з моментом мовлення або ж дію, яка до моменту мовлення не привʼязана  і відбувається «взагалі»; нарешті, дієслова в майбутньому часі відповідають на питання «що буде робити?» і означають дію, що буде відбуватись в майбутньому відносно моменту мовлення. При цьому кожна форма має свої особливості. Наприклад, лише у формі минулого часу дієсловам властива категорія роду, а дієслова в майбутньому час можуть мати дві рівноправні форми, які відповідають на відповідні питання: «що робитиме?» або «що буде робити?». У ході виконання цього завдання дитина лише знайомиться з таким пластом інформації. 

   На екрані перед учнем міститься перелік трьох часів поряд – дієслова. Вони розташовані хаотично, і завдання полягає у тому, щоб перемістити дієслова до назви того часу, в якому вони вжиті. При цьому біля назви часу є активна кнопка-підказка, що містить нагадування про питання, на які відповідає дієслово у формі того чи іншого часу. Ці питання є критерієм підбору: учень визначає, яке саме дієслово відповідає саме на нього – і переміщує це слово до цього часу. Коли школяр розташовує правильно всі дієслова, то проходить на наступний етап завдання до нового набору слів.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Н.1
Знайомимось з часами дієслів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися