Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

    Дієслова різноманітні. Вони можуть приймати різні форми часу, виду, особи, навіть роду (якщо йде мова про дієслова у минулому часі), і кожного разу змінюється морфемний склад, відтінок лексичного значення і питання, на яке це слово відповідає. Однак, серед всіх форм дієслова якби окремо стоїть інфінітив – невизначена, початкова форма, для якої є лише дві форми: доконаного і недоконаного виду. При цьому у визначенні цієї частини мови надаються саме питання «що робити?» та «що зробити?», що підкреслює: інфінітив є початковою формою для інших. У ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься знаходити його у реченні.

    На екрані перед учнем міститься нове для кожного етапу завдання речення. Мета не змінюється – необхідно знайти дієслівний інфінітив. Для цього школяр аналізує кожне слово по черзі. У формулюванні завдання, яке знаходиться над цим реченням, вказано питання інфінітива. Тож воно і є орієнтиром для дитини. Школяр просто має знайти слово, котре відповідає на це питання – це і є потрібне дієслово. При цьому у реченні їх, себто дієслів, може бути й кілька, однак інфінітив – один. Коли школяр знаходить це слово, то виділяє його – і проходить на наступний рівень завдання до нового аналогічного речення. Кожне супроводжують малюнки – досить мініатюрні, тож на них центр уваги не зміщується, однак, разом з тим і виконані у приємному стилі, а тому вони вдало «розбавляють» словесно навантажену вправу.

   Завдяки виконанню цього завдання учень не лише навчиться впізнавати інфінітив дієслова, а й також дізнається, в яких випадках його доцільно використовувати у мовленні. 

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
М.8
Знаходимо інфінітив у реченні
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися