Наша подорож країною мови триває. Минулого разу ми попрощалися з гостинним царством прислівників і рушили далі. Учитель із нетерпінням чекає на можливість відвідати разом із нами чарівне царство службових слів.

Населення цього царства напрочут різноманітне й цікаве. Там живуть слова, до яких неможливо поставити питання, які не змінюються й не мають власного значення. Але вони — незамінні службовці в нашому мовленні. Саме на сьогоднішньому уроці Вчитель познайомить нас із применником.

Прийменник — чарівний і незамінний помічник, який роз’яснює нам відношення між словами в реченні. Для того, щоби наше мовлення було зрозумілим і зв’язним, щоби предмети, про які ми говоримо, не висіли в повітрі, а міцно стояли на чомусь, під чимось, або за чимось, нам потрібний прийменник. Саме він покаже нам, що три окремих слова «ваза», «стоїть», «столі» починають співвідноситися одне з одним тільки за його участі. І щойно він з’являється, розрізнені слова перетворюються на зв’язне речення: «Ваза стоїть на столі».

Упродовж цього надзвичайно насиченого й цікавого уроку ми не будемо виконувати самостійні вправи. Натомість, послухаємо пояснення й разом з Учителем детально розберемо приклади. Завдяки добрій вдачі Вчителя і привітним персонажам, цей урок, як і зазвичай, перетвориться на захоплюючу гру! Тож будемо навчатися, граючи!