Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Математичні операції, які виконують з дробами, мають кілька особливих тонкощів, що повʼязані з їхньою будовою та відношенням до звичайних чисел. Справа в тому, що додавання та віднімання дробів можливе тільки за умови однакових знаменників. Це означає, що відбуваються математичні дії з частинами однієї і тієї ж одиниці, яку поділили на певну кількість цих самих частин. Якщо ж знаменники різні, то процес додавання або віднімання дробів значно ускладнюється. У ході виконання цього завдання дитина працюватиме з випадками, коли знаменник у дробах однаковий, але при цьому сама форма подання інформації у вправі досить цікава. На екрані перед учнем міститься пара числових виразів, де є два дроби, котрі грають роль початкових виразів. Після знаку рівності після кожного з них йде ряд дробів, які є доданками. Учень аналізує обидва приклади (звернувши увагу на інверсію – сума цього разу є першим компонентом, а не останнім, як у звичайних прикладах з додаванням) і звертає увагу на одну важливу особливість. Знаменник під час виконання додавання чи віднімання не змінюється – всі операції відбуваються тільки з чисельником. Дитина має зрозуміти, чому це відбувається, після чого вписати у порожні клітинки потрібні числа, виконавши знаходження невідомого доданка. Чисельник у першому дробі – це сума, а всі інші чисельники у цьому прикладі – відомі доданки. Коли дитина від відомого доданку віднімає суму відомих і вписує число-результат у порожню клітинку, після чого виконує аналогічні дії і для виразу нижче, то проходить на наступний етап завдання, де треба буде виконати аналогічні дії з іншими подібними виразами.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Н.1
Розкладання дробів
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися