Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

При достатньо високому рівні розуміння теми дробів, звичайних, десяткових, мішаних, робота з ними перетворюється на цікаву та зовсім просту гру. Зокрема, у ході виконання цього завдання дитина водночас тренуватиметься виконувати відразу три типи різних математичних дій для розвʼязування одного прикладу: додавання або віднімання дробів з однаковим знаменником; скорочування дробів; виконання дій з кількома компонентами, тобто або додавання трьох доданків, або віднімання від зменшуваного двох відʼємників. Отже, на кожному етапі завдання учень бачитиме перед собою на екрані такий приклад. Всі компоненти його вже відомі, окрім одного – чисельника дробу, котрий є результатом виразу. Школяр проводить всі обчислення з чисельниками, тоді як знаменник не чіпає. Наступний етап – перетворення дробу-результату. Справа в тому, що після додавання або віднімання компонентів прикладу чисельник суми або різниці можна скоротити. Наприклад, якщо знаменник – число «100», а чисельник – число «70», значить, цей дріб можна скоротити. Найбільшим спільним дільником для знаменника і чисельника є число «10», відтак саме на нього і варто розділити обидва компоненти числа, щоб в результаті вийшов дріб з десяткою у знаменнику та сімкою у чисельнику. Робити це слід лише за умови, що знаменник дробу-результату відповідає цим діям. Якщо ж він є, судячи з порожньої клітини, цілим числом, значить, скоротити дріб можна ще більш радикально: якщо чисельник після всіх операцій виявився більшим ніж знаменник, а обидва вони ще й круглі числа, то результатом є ціле число. Наприклад, якщо у знаменнику «10», а у чисельнику «70», то після скорочення залишається просто ціле число «7».

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
И.4
Дії з більше, ніж 3 дробами зі знаменниками 10 і 100
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися