Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Після того, як дитина ознайомиться зі звичайними дробами, їхнім значенням, сенсом та найпростішими діями, які з ними можна проводити, настає час, коли вже можна вивчати тему виконання різноманітних дій з їхньою допомогою. У ході виконання цього завдання учень тренуватиметься додавати та віднімати звичайні дроби, які мають однаковий знаменник. Наявність однакового знаменника є головною умовою можливості виконання дій з чисельником. Це пояснюється самою логікою побудови дробу. Справа в тому, що будь-який дріб є частиною цілого. Це умовне ціле (яке насправді може бути й низкою предметів або великим числом) розділили на рівні за розміром частинки. Відтак операції можна проводити саме з тими з них, які «виділили», тобто взяли до роботи – себто з чисельником. А от загальна кількість частинок має залишатись недоторканою – це і є спільний знаменник. Відтак правило віднімання й додавання дробів з одним і тим самим знаменником таке: всі дії виконуються лише з чисельником, а знаменник школяр має сприймати просто як фон. Відповідно і у дробі, який є результатом дії, чи то сума, чи то різниця, знаменник має бути таким самим. Віднімати чи додавати знаменники не можна – лише чисельники. За допомогою виконання цього завдання школяр краще запамʼятає це правило. На екрані перед дитиною міститься математичний приклад, елементами якого є звичайні дроби з однаковим знаменником. Елементів є кілька, наприклад, три доданки або ж зменшуване та два відʼємника. Під робочою зоною з цим виразом знаходиться набір прикладів, які є варіантами відповіді. Дитина шукає відповідь, орієнтуючись на них, виконує обчислення, після чого переносить правильний варіант у порожню зону після знака рівності.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
И.1
Додавання та віднімання дробів з однаковими знаменниками
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися