Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Десятковий дріб – явище в математиці досить цікаве. Взагалі-то він представляє з себе особливий випадок дробу звичайного, де знаменником є число «10», «1000», «10 000» або інше – аби лише кругле з єдиною значущою цифрою у вигляді одиниці. І сам знаменник не пишеться, натомість він виражається у тому, як далеко від коми знаходиться число у дробовому компоненті. Кома ця і є своєрідним «кордоном» між цілою та дробовою частинами. А те, яким є це знаменник, позначається у назвах дробових розрядів. Наприклад, десятковий дріб «0,8» звучить як «нуль цілих вісім десятих», що означає: у цьому дробі знаменником є десятка. І при тому, що десятковий дріб є досить своєрідним випадком дробу, виконанні різних математичних дій з ним є відносно простим. Зокрема, у ході виконання цього завдання дитина тренуватиметься множити один і той самий дріб на круглі числа: на «10», «100» і «1000». Оскільки значуща цифра тільки одна – одиниця, то зміст значущих цифр у добутку буде незмінним в порівнянні з початковим дробом. Однак, і це головне, зміниться розрядність. Кожен нуль круглого множника переміщує кому на одну цифру правіше. Наприклад, якщо «0,89» помножити на «10», то добутком стане дріб «8,9», а от якщо помножити на сотню, то добутком стане вже ціле число «89». Виконання множення в такому випадку буде дуже простим – головне лише не проґавити співвідношення нулів та знаків після коми. На екрані перед учнем міститься стовпчик прикладів, де дріб – один і той самий, а вже цілий круглий множник – інший на кожному поверсі такої пірамідки. Дитина знаходиться добуток для кожного виразу і вписує його у порожню клітинку, після чого проходить на наступний етап. У цій вправі особливий акцент робиться саме на роботі з розрядами десяткових дробів та мішаних чисел.

Пов'язані стандарти

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
Є.2
Множення десяткового дробу на 10/100/1000
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися