Увімкнути звуки
Вимкнути звуки
Премiум доступ покаже тобi рiшення/правильну вiдповiдь завдання i зробить твоє навчання на Learning.ua бiльш простим i зручним
Перейти на премiум
Відмінна робота!
Спробуй ще раз
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання
Вітаємо з проходженням олімпіади
Твій шлях був унікальним, адже кожне наступне завдання залежало від виконання попереднього. Бажаємо успіхів у навчанні і чекаємо на наступній олімпіаді!
Відмінна робота!
0
Витрачено часу
0
Набрано балів
0 / 0
Відповідей на питання

Опис завдання

Швидко множити багатоцифрові числа досить складно навіть для досвідченого і умілого математика. Проте є кілька хитрощів, які роблять виконання цієї операції можливим навіть для школяра, і у ході виконання цього завдання дитина познайомиться з ними. На екрані перед учнем міститься таблиця. На вершинах стовпчиків знаходиться перший множник, а на початку рядків – другий. Там, де стовпчик та рядок пересікаються, у клітинці знаходиться добуток множення цих двох чисел. Таким чином, утворюється математична таблиця, принцип побудування якої – множення двох чисел. Ця таблиця є неповною – у кожному стовпчику є по одній порожній клітинці. Дитина, аналізуючи зображення, розуміє, як цю таблицю треба доповнити, а саме – заповнивши всі порожні клітинки. Проте множити всі необхідні числа – не єдиний варіант того, як це можна зробити. Хитрість полягає у тому, що вже відомі добутки є підказками. Наприклад, якщо результати множення двійки на «31» та «35» є відомими, простіше зрозуміти, яким числом є добуток при множення двійки на «34». Секрет простий: орієнтуватись треба на найближчий добуток. Він не буде надто відрізнятись від того, який треба знайти, навіть цифри у більших розрядах, можливо, зберігаються (це відбувається не завжди). Крім того, можна просто відняти від добутку наступної пари один з множників або, якщо потрібно, додати до нього один з множників. Наприклад, відомо, що при множенні «25» на «31» добуток буде «775», а при множенні «25» на «35» добутком буде «875». Треба дізнатись, що буде при множенні «25» на «34». Для цього треба просто від «875» відняти другий множник «25», і вийде «850». Запамʼятавши кілька чисел-орієнтирів, дитина зможе досить швидко перемножувати навіть багатоцифрові числа подумки.

Якщо ви помітили якісь проблеми, будь ласка, повідомте нам про це
В.5
Правила швидкого множення
-
0 / 0
Неправильних відповідей. За кожну помилку тобі нараховуються 2 додаткові питання. Якщо кількість помилок буде більшою за максимально вказану — ти не зможеш успішно пройти завдання.
0
Відповідей на питання
0 /100
Набрано балів
Це правильна відповідь! Це неправильна відповідь!
Задання не закінчено
Пауза
Результат збережено. У будь-який час Ви зможете повернутись до тренування і продовжити з того місця, де зупинились.
Завершити тренування
Задання не закінчено
Відкрити правильну відповідь
Переглянути 1 відео, щоб отримати правильну відповідь
Дивитися